با صداقتم

بینش مطهر

با صداقتم

بینش مطهر

با صداقتم

مقام معظم رهبری: مرحوم شهید مطهری مرد بسیار عمیق و با فکر و پُر مغزی بود؛ ایشان از دانشهای لازم برای این تحقیقات برخوردار بود؛ فلسفه می‌دانست،
کلام می‌دانست،
فقه می‌دانست،
تاریخ می‌دانست.
ایشان در هر بحثی وارد می‌شد، زوایای آن را کاوش می‌کرد؛ بنابراین آثار ایشان خیلی با ارزش است. من یک وقت به دوستان طلبه می‌گفتم اگر کسی فقط آثار ایشان را از اول تا آخر با دقت بخواند، کافی است که او را به یک سطح راقی از معارف عمیق اسلامی برساند. شما که اینها را تلخیص کرده‌اید و برنامه‌ریزی شده و شکل داده شده ارائه می‌دهید، خوب و بسیار با ارزش است.(Khamenei.ir)

نویسندگان


«بینش» به معنای نقشه کلی و برنامه چینش، جمع‌آوری و اولویت‌بندی اطلاعات در ذهن می‌باشد که برای کاربرد دانش فرا گرفته شده متناسب با نیازها و مقتضیات موجود در شئون مختلف زندگی انسان ضروری خواهد بود. به بیان دیگر می‌توان بینش را برنامه ‌ای برای تنظیم دانش‌ها دانست که نتیجه چنین برنامه‌ ای ایجاد نظام فکری است.

نظام فکری بینش مطهر

بینش مطهر درصدد ارائه مجموعه ای از اطلاعات ناب اندیشه اسلامی براساس نقشه راهی است که توسط استاد شهید مرتضی مطهری ترسیم شده است که اولا برای انسان نظام فکری اسلام ناب محمدی را ایجاد نماید.

ثانیا این مجموعه منظم از دانش‌های معارف الهی، در ربط و نسبت با هم برای مخاطب هدف‌های تربیتی و هدایتی را به ارمغان آورد. در این راستا ایجاد نظام فکری در افراد و مجموعه ها و نیز تقویت جنبه های ترویجی از طریق تربیت مربی دو رکن مهم از برنامه بینش مطهر می باشد.


در اوسط مرحله اول از سطح یک دوره بینش مطهر این وبلاگ را جهت انعکاس مطالب دوره و گزیده ای از کتاب های مطالعه شده با هدف  انتشار هر چه بیشتر این سیر مطالعاتی ارزشمند  راه اندازی نمودم.  (موسویان)با تشکر از ریاست محترم دانشگاه علمی کاربردی محمدرسول الله(ص) جناب آقای دکتر هاشمی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی